Zlepšený výkon Českých hokejistů. S Evropou nakonec padli v prodloužení

Anze Kopitar
foto: photosthatrock/shutterstock.com
20. 9. 2016

Český hokejový národní tým po zpackaném zápase s Kanadou měl ve včerejším duelu co napravovat. Trenér Jandač pro něj udělal taktéž maximum, jelikož v sestavě došlo k nemalé rošádě. Ani rozsáhlé změny ale nepřinesly zasloužené ovoce a Češi se musí začít pomalu smiřovat s brzkým koncem na Světovém poháru v hokeji 2016.

Od úvodu snů moc nechybělo. Výměna brankářů vyšla na výbornou

Do branky v utkání s výběrem Evropy postavil Petr Mrázek, který od prvních minut dokazoval, že místo brankáře není slabým článkem České republiky. Útočné trojice trenér také značně promíchal, což vyústilo ve fakt, že společně s Plekancem v prvním útoku nastoupil Aleš Hemský a Ondřej Palát. Hned v úvodu jsme mohli jít do vedení. Po pouhé půl minutě se mezi kruhy ocitl sám Milan Michálek, který měl ke všemu navíc poloprázdnou branku, jenže minul. Petr Mrázek v první třetině dokazoval, jak skvělým brankářem doopravdy je. V první dvacetiminutovce byl jasně nejlepším hráčem na kluzišti a svou pozici potvrdil i na startu druhého dějství, když v oslabení vychytal jak Kopitara, Gáboríka, tak i Draisaitla. 

Nejdřív Chára, pak už přišel na řadu konečně Český tým

Jako správný tahoun si připsal i první gól. Řek je pochopitelně o Jakubovi Voráčkovi. Český tým sice po střele Zdena Cháry z 31. minuty od levého mantinelu prohrával 0:1, ovšem jen tři minuty na to právě Jakub Voráček srovnal stav zápasu přesnou ranou z oblasti kruhů. Po inkasovaném gólu se Evropané opět ujali tempa hry a Český celek nadále přehrávali. Ve 43. minutě přišla slabá chvilka českého gólmana. Laxním zákrokem po nikterak vážné střele Zuccarella byl stav zápasu 1:2. Češi se dokázali i tak vzchopit a ve 49. minutě naposledy srovnat na 2:2. O druhý gól se postaral Martin Hanzal. Do konce zápasu už nezbývalo mnoho a zápas se tak přehoupl do prodloužení. Hrálo se jen tři minuty, neboť německý útočník Draisaitl již ve třetí minutě nastavení frnkl českým bekům a strhl výhru i bod navíc pro výběr Evropy. Češi mají po dvou zápasech pouze bod a jejich šance na postup se začínají zmenšovat.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč