Vladimírovi Vůjtkovi vyšla premiéra na lavičce skvěle. Češi rusům nepovolili jediný gól!

Michal_Vondrka_RUS.JPG
foto: Milan Fencl
7. 5. 2016

Čeští hokejisté zvládli včerejší úvodní zápas MS v hokeji 2016 na výbornou, když dokázali houževnatým výkonem pokořit domácí Rusy. Skvělý výkon, neskutečná týmová práce a zodpovědné bránění nepustily Rusy, kromě pár ojedinělých momentů, do větších šancí. Češi zaskočili domácí favority a zvítězili 3-0. Vítězství podtrhlo famózní výkon Dominika Furcha, jenž byl zcela po právu zvolen nejlepším hráčem utkání.

Rusové nemohli najít recept na překonání skvělého Furcha, zatímco Češi chyby krutě trestali!

K úvodnímu zápasu mistrovství světa v hokeji 2016 nastoupilo za českou reprezentaci třináct nováčků. Třináct hráčů, kteří neměli absolutně žádné zkušenosti z mezinárodního turnaje, a přesto se mohli radovat hned napoprvé z tak velké výhry. Zdolání Rusů v úvodu turnaje dodá Čechům bezpochyby klid do dalších zápasů. Dominik Furch tým neskutečně podržel v kritických situacích a svou nepřekonatelností doháněl ruské hvězdy k šílenství. Vůjtkovi svěřenci si góly pěkně rozvrhli do jednotlivých třetin. Úvodní gól obstaral Kundrátek, jež tečí Kovářovi střely zmátl gólmana Bobrovskijho 1:0. V druhé třetině skóroval v přesilové hře Roman Červenka, kdy se nejlépe zorientoval před bránou a střelou mezi betony navýšil vedení Čechů na 2:0. Rusové v závěru beznadějně sáhli po power-play. Početní výhoda, bohužel pro ně, neměla dlouhého trvání. Birner se po několika sekundách hry našeho soupeře bez brankáře zmocnil puku a nahozením do prázdné brány rozhodl o překvapivé výhře českého mužstva 3:0.

Petrohradská skupina přinesla jednoznačné výsledky. Češi pokračují na MS v hokeji již dnes večer

Skupina B přinesla drtivé výhry favoritů. Kanaďané po hektickém začátku postupně rozstříleli rivaly z USA vysoko 5:1. Druhé klání petrohradské skupiny skončilo ještě jednoznačněji. Finové doslova zničili Bělorusy 6:2. Nyní se zaměřme na nadcházející utkání českého týmu, které se koná již dnes večer. V 19:15 středoevropského času bude Vůjtkův tým hrát své druhé utkání na MS v hokeji proti Lotyšsku. Stejně, jako český kádr i Lotyši včera odehráli své první utkání. Švédům byli vyrovnaným soupeřem. Lotyšsko dokonce sahalo po výhře, jenomže rozhodující gól v prodloužení vstřelili Švédové. I přesto si musíme dát na relativně slabšího soupeře pozor a neusnout na vavřínech.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč