Víkendové varování před začátkem Mistrovství světa v hokeji 2017

Peter Mueller
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
24. 4. 2017

Předposlední dubnový víkend se česká reprezentace v přípravném dvojzápase střetla s výběrem jedné z pořadatelských zemí, s Německem. Na MS v hokeji 2017 budou obě země bojovat o postup do play-off každá v jiné skupině, přesto šlo o velmi důležitý test před začátkem turnaje a českým trenérům vyslal důrazné varování.

V prvním zápase se český reprezentační výběr musel před uměním Němců sklonit, ve druhém vydřel vítězství až v samostatných nájezdech. I přes to, že národní tým není stále kompletní a chybí především jeho největší hvězdy, výsledek tohoto dvojzápasu fanoušky ani trenéry určitě neuspokojil a před začátkem bojů v Paříži je mnoho co zlepšovat.

 

V prvním zápase Němci dominovali a zvítězili

 

Do zápasu vyrazil český tým s Pavlem Francouzem v brance a s první zámořskou posilou, obráncem Janem Košťálkem z AHL, v poli. Němcům se podařilo získat vedení, když v jedenácté minutě zamířil přesně Raedeke. Po gólově chudé první třetině se diváci v té druhé dočkali hned sedmi gólů. Za Českou republiku skórovali Horák, Lev a Hyka. Po čtvrtém německém gólu naopak odstoupil Francouz a přenechal místo v brance Furchovi. Snahu o vyrovnání zkomplikovalo na počátku třetí třetiny odstoupení zraněného Jeřábka a dva Ehlizovi góly zpečetily německý triumf na němž už Hykovo snížení v poslední minutě nemohlo nic změnit na konečné prohře 7 : 4.

 

V druhém zápase jsme zdolali Německo až v prodloužení

 

Do odvety vedl český tým jako kapitán Zohorna, který nahradil zraněného Jeřábka, v brance stál od začátku Dominik Furch. Jako správný vůdce Zohorna tým skutečně táhnul. V utkání dosáhl dvou gólů, když brankáře Endrase překonal v obou případech ve třetí třetině. Český gólový účet ale otevřel Lev ve 21. minutě. Rozhodující nájezd potom proměnil Robin Hanzl a utkání jsme vyhráli 4 : 3. I nájezdy mohou na Mistrovství světa v hokeji 2017rozhodovat, doufejme tedy, že Hanzlovo rozhodující trestné střílení předznamená naši úspěšnost na šampionátu.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč