Velký rok pro korejský hokej. Asijští šikulové se představí na ZOH i MS v hokeji 2018

hockey ice rink
foto: Shutterstock
23. 1. 2018

Bude korejský tým, jenž se kromě olympiády dokázal kvalifikovat nad plán i na mistrovství světa v hokeji, otloukánkem velkých turnajů? Těžko říci. Ve vzduchu hrozí riziko podcenění, před nímž by měli být na pozoru i Češi, jež na OH s asijským celkem hrají zahajovací utkání skupiny A. Existuje řada mýtů, jež je třeba uvést na pravou míru.

Mýtus 1 – Korejskou reprezentaci tvoří hlavně naturalizovaní Kanaďané

Někteří mají tendenci korejský růst shazovat slovy, že si vlastně jen koupili hromadu Kanaďanů, kteří pro ně mají na ledě bojovat. Není to pravda. Kanaďané a Američané se jistě o korejskou hokejovou revoluci zasloužili, pracovali s mládeží, předali řadu zkušeností, to hlavní si ale Korejci vybudovali sami. Na olympijské soupisce figuruje 6 hráčů narozených v Kanadě a jeden Američan, zbytek jsou ale Korejci jako poleno.

Mýtus 2 – Korejci jsou mrňousi

Někteří hráči v korejském mančaftu nedorostli do “správných” hokejových rozměrů, většina ale přes 180 cm má. Takový útočník Woo Sang Park či obránce Hyung Gon Cho jsou urostlí chlapi a jejich hity budou bolet – možná i české reprezentanty.

Mýtus 3 – Korejci mají málo zkušeností se špičkovým hokejem

To je sice do jisté míry pravda, otázka je, zdali je těch zkušeností opravdu tak málo ve srovnání s jinými mužstvy. Vždyť na olympiádu nejedou hráči z NHL, dokonce ani z nižších zámořských soutěží, a tak všichni museli poslepovat soupisky z hráčů z prestižních soutěží. Korejský tým je sehraný, byl budován a pečlivě připravován dlouhé roky a musel podstoupit řadu obtížných utkání – například na MS divize A, v níž asijský tygr senzačně přehrál zkušené Maďary či Kazachy a postoupil mezi elitu.

Není radno je podceňovat! Korejci jsou zde a budou chtít překvapit.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč