Švédové po zaspané úvodní třetině úřadovali. Češi v přípravě před MS v hokeji obdrželi pořádný debakl!

Sweden
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
29. 4. 2016

Jak prohlásil známý zakladatel moderních Olympijských her Baron Pierre de Couberin: „Nejdůležitější v životě není zvítězit, ale bojovat. Hlavní není vyhrát, ale odvážně se bít.“ Bohužel Češi ve středečním utkání moc nebojovali, spíš se vzdali bez boje. V sedmém přípravném utkání schytali sedmibrankovou smršť a Švédům podlehli 2:7. Lepší je ovšem schytat facku v přípravě před MS v hokeji 2016 a moci se pořádně připravit, než li ji řešit na samotném mistroství světa v hokeji.

Do utkání se zapojili i posily z NHL

Ve středečním klání proti Tre Kronor se na ledě objevili posily z NHL. Montrealský Tomáš Plekanec s Davidem Pastrňákem z Bostonu Bruins nastoupili společně s Romanem Červenkou v první útočné formaci. Obránce Michal Jordán hrající za Carolinu Hurricanes se objevil vedle Jeřábka v první obrané lajně. Poslední posilou z NHL byl Jaroslav Sekáč, který nastoupil s Filippim a Kubalíkem ve čtvrtém útoku.

Po vydařeném úvodu přišel zkrat, kterému se na MS v hokeji 2016 budeme muset vyhnout!

K první větší šanci zápasu se dostal v přesilovce Kovář, branku ale minul. Tomáš Zohorna o několik okamžiků později již rozjásal české fanoušky. V šesté minutě mířil přesně a otevřel stav utkání 1:0. Minuta číslo deset patřila opět našim. Střelu Kempného pohotově doklepl Petr Koukal. Stav byl již 2:0. Švédové poprvé promluvili v 16. minutě. Furcha prostřelil dorážející Rosén. Do kabin odcházeli spokojenější Češi. V dalších dějstvích toho ale nepředvedli mnoho a Švédové je roznesli na kopytech. V druhé třetině nejprve otočili vývoj zápasu, když v 28. minutě srovnal Hulström 2:2 a o deset minut později poslal svěřence Pera Martse do vedení Cehlin 2:3. Třetina třetí byla z českého pohledu naprosto tragická. Vůjtkův tým dostal čtyři branky. Góly si postupně připsali švédský Nygren a Cehlin 2:5. V samotném závěru skórovali ještě Rosén s Backlundem 2:7.

Druhé utkání proti Švédům se neobejde beze změn 

Po středečním klání dostal volno Jiří Sekáč, který kvůli zásahu puku do obličeje potřebuje krátkou rekonvalescenci. Druhé klání proti Švédům startuje již dnes večer a to v 19:20. V brance místo Furcha nastoupí Francouz. Vůjtek chce dát prostor i finalistům extraligy, respektive do utkání by měl zasáhnout také Šimek, Řepík, Birner a Polášek. Naopak s reprezentací se prozatím loučí Josef Hrabal.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč