Rusové se dotáhli na Čechy. Norové se s MS v hokeji loučí

Alexander Ovechkin
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
17. 5. 2016

Norové se sborné nezalekli, za předvedený výkon se zajisté nemusí stydět, jenže góly dávalo Rusko. Norové ubránili pouze první třetinu, po které rusové značně přidali a nakonec vyhráli snadno 3:0. Rusko ve skupině srovnalo krok s Českou republikou, naopak Norové definitivně přišli o možnost účasti v play-off, respektive čtvrtfinále MS v hokeji. 

Norové nedokázali proměnit klíčové situace, Rusové ano

Ruští hráči začali zápas zvolna. Největší šanci z úvodu měl na hokejce Rosseli Olsen, Sorokina ale překonat nedokázal. Seveřané promrhali své největší šance a následně přestali počítat. Za hru v šesti totiž čelili ruské přesilovce. Útočník Panarin před sebou měl brázdou bránu, jenže místo ní trefil pouze hokejku jednoho z obránců, Pár okamžiků poté skončila jeho tvrdá rána na tyči. Všechny akce měl na svědomí nejproduktivnější z Rusů Šipačov. Na první úder sborné jsme si museli počkat do druhé třetiny. Orlovu přihrávku dostal v 23. minutě za Söbergova záda Tělegin 1:0. Norové po obdrženém gólu výrazně přidali. Hrubku Orlova mohl potrestat Haga, ve vyložené příležitosti ale úspěšný nebyl. V 38. minutě padla branka číslo dvě a jásali opět domácí. Gólová šance přišla znovu z hokejky ruského mága Šipačova, jenž skvělou nahrávkou našel volného Panarina, který nedal Söbergovi sebemenší šanci 2:0. Třetí třetina začala stejným způsobem, jako druhá skončila. Po šťastném odrazu puku nejlépe zareagoval Ljubimov a v 43. minutě zvýšil na 3:0. Norové, i přes velkou snahu, v závěru skórovat nedokázali a museli se smířit s prohrou.

MS v hokeji 2016 zná většinu postupujících. O posledních se rozhodne dnes

Dnešním dnem končí skupinová fáze MS v hokeji 2016. O svém postupu již dříve rozhodli, ve skupině A reprezentace Česka, Ruska a Švédska, ve skupině B Kanada, Finsko a Německo. Dnes se rozhodne o posledních dvou postupujících. Ve skupině A se rozhodne mezi týmy Dánska a Švýcarska. Skupina B nabídne přímý souboj mezi USA a Slováky. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč