Rusko už na MS v hokeji 2016 složilo soupisku

Sergei Shirokov
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
2. 5. 2016

Už posedmé se mistroství světa v hokeji vrací do Ruska. Vše se bude odehrávat v hlavním ruském městě – Moskvě a 700 km vzdáleném Petrohradu. Pro domácí Rusko bude každý jiný, než medailový konec šampionátu obrovským zklamáním, a proto už teď trenér Znaroks míchá soupiskou každým přípravným zápasem, aby si ruské mužstvo sedlo co možná nejlépe.

Euro Hockey Tour Rusku nevyšlo

Soutěž, ve které se před každým MS v hokeji střetnou čtyři evropské hokejové velmoci, pro Rusko nedopadla podle očekávání. Mužstvo sborné dokázalo ze dvanácti zápasů vyhrát pouze čtyři a zejména dvě poslední utkání před ostrým startem na MS v hokeji 2016 nedopadly pro ruské obecenstvo příliš příznivě. Zápasy s Finskem totiž skončili za stavu 1:3 a 2:3 příznivěji pro severského protivníka. Rusko sice neodehrálo tyto zápasy vyloženě špatně, ve výsledku ale pokaždé tahali hráči sborné za kratší konec a před vypuknutím světového šampionátu v Moskvě a Petrohradu jim poslední výsledky k sebevědomí jistě moc nepřidaly. Zajímavé však je, že stejně neúspěšně probíhala pro Rusko Euro Hockey Tour i před mistrostvím světa v Praze a Ostravě a nakonec si z Česka odváželi ruští hokejisté stříbrné medaile. Soudit tedy formu na mistroství světa jen podle výsledků v přípravných zápasech není příliš adekvátní.

Soupiska už je téměř sestavena

Do ruské brány se stejně jako minulý rok v Praze postaví Sergej Bobrovskij, který v Colombusu ukončil sezonu už začátkem dubna, když s týmem nedokázal postoupit do vyřazovací části NHL. Druhý gólman je Semyon Varlamov, který také s Coloradem nepostoupil do play-off. Mezi obránci se v soupisce objevil například Marchenko, který přiletěl z Detroitu, nebo Chudinov s Belovem, kteří mají po sezoně v Petrohadu. V útoku trenér spoléhá na ověřené hráče. Mozyakin a Semin si roli mistrů už letos vyzkoušeli, když v dresech Magnitogorsku vyhráli KHL. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč