První zápas odehrálo i Slovensko, ve druhé skupině prověřilo Švýcarsko nováčky z Kazachstánu

Slovakia
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
7. 5. 2016

Druhý hrací den MS v hokeji 2016 odstartovala první dvojice zápasů již v dopoledních hodinách. V obou zápasech byli k vidění nováčci, kteří postoupili na velké mistroství světa v hokeji z IA skupiny. V Petrohradu byl k vidění duel mezi Slovenskem a Maďarskem, který skončil 4:1. V 700 kilometrů vzdálené Moskvě pak zároveň probíhal zápas, ve kterém své první utkání odehrálo Švýcarsko a Kazachstán. Zde rozhodly až samostatné nájezdy – 3:2 pro Kazachstán.

Maďaři i přes sympatický výkon Slovensku podlehli

Favorizované Slovensko zápas s Maďarskem možná trochu podcenilo, přesto dokázalo vstřelit první branku. V osmé minutě se puk dostal k Marcinkovi, který dokázal puk dostat za Rajnovi záda. Slováci však úvodní vedení udrželi jen zhruba na pět minut. Hned první maďarskou přesilovku totiž dokázal využít jednačtyřicetiletý útočník Frank Banham a početné maďarské publikum začalo slavit. Radost z tváří jim však opět zmizela dvě minuty před koncem první třetiny, když vedení Slovensku vrátil Tomáš Jurčo. Druhá třetina se zdála z obou stran daleko opatrnější, přesto dokázal v čase 35:09 navýšit na dvoubrankové vedení slovenský obránce Andrej Sekera. Třetí třetinu pak předvádělo lepší hokej spíše Maďarsko, i přesto však inkasovalo dvě minuty před koncem utkání na konečných 4:1 do prázdné brány. I přes jasně hovořící výsledek prvního zápasu můžeme od Maďarska čekat ještě zajímavý hokej a boj o udržení MS v hokeji i pro příští rok, naopak Slovensko by na své hře pro další postup turnajem mělo ještě zapracovat.

Kazachstán potrápil švýcarský tým

Ačkoli nastupoval tým Kazachstánu proti Švýcarsku v roli mírného outsidera, dokázal celý zápas držet s hráči ze středu Evropy krok. Zápas začínal pozvolna a první zajímavější akce nastala, když Švýcar Weber nedovoleně zastavil Dawese, ten pak ale samostatný nájezd proměnit nedokázal. Naopak se po pěti minutách prosadil Samuel Walser a Švýcarsko vedlo 1:0. Druhou třetinu ovládalo Švýcarsko ale kotouč se jim za záda Kolesnika dostat nepodařilo. V polovině utkání pak při vlastní oslabení vystřelil z vlastního obraného pásma Savchenko, který propálil nepřipraveného švýcarského gólmana. Druhá třetina skončila tedy remízou 1:1. Třetí dějství přineslo obrat Kazachstánu, který však následně překazil a navrátil opět do remízového stavu Hollenstein. Základní část tedy skončila nerozhodně 2:2. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a vše tak rozhodly až samostatné nájezdy, ze kterých lépe vyšel Kazachstán, který si tak možná překvapivě z prvního zápasu připsal dva body.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč