První návrhy české soupisky pro MS v hokeji 2016

Ondrej Pavelec
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
16. 3. 2016

Letošní ročník mistroství světa v Rusku se neodkladně blíží a trenér Vladimír Vůjtek má jistě v hlavě několik možností na sestavení reprezentačního týmu České republiky. Někteří hráči už jsou prakticky jistými členy, jiní zatím váhají a spoustu hokejistů ještě neví, jestli je na osmdesáté mistroství světa v hokeji pustí jejich klub.

Gólmani z NHL

Ondřej Pavelec patří v posledních letech mezi tradiční účastníky světových šampionátů. Na svém prvním velkém MS v hokeji se objevil ve zlatém roce 2010. Minulý rok odchytal na domácím turnaji v Česku s jednou výjimky všechny zápasy s více než 90ti procentní úspěšností zákroků. Letos by na soupisce měl být i proto, že se svými spoluhráči z Winnipegu téměř jistě do play-off NHL nepostoupí. Doplnit by ho mohl další kolega z NHL, konkrétně mladý ostravský rodák Petr Mrázek, který předvádí své brankářské schopnosti v dresu Detroit Red Wings. Když pomineme jeho 10ti minutovou ochutnávku na mistroství světa v roce 2012, tak by pro něj mohl být blížící se světový turnaj první velká zkušenost z mezinárodního hokeje. Je ale možné, že v květnu bude stále bojovat o Stanley Cup.

Obrana by měla být nepropustná

Pokud se ještě chvíli zdržíme v atraktivní zámořské soutěži, tak za zmínku stojí mladý obránce Radko Gudas, který momentálně bojuje s Philadelphií Flyers o postupup do play-off. Český dres zatím oblékl jen na zimních olympijských hrách v Soči. Byl by tedy další, kdo by si připsal své první zápasy na mistroství světa. Důležitý by pro tým mohl být stejně starý obránce Michal Kempný, který tráví sezonu v rozjetém Omsku v KHL.

Do útoku by se měla zapsat zvučná jména

Mezi největší opory týmu a především útočné hry vybral realizační tým hráče jako Tomáše Hertla, Tomáše Plekance, spoluhráče Kempného z Omsku Vladimíra Sobotku, nebo teprve dvacetiletého Davida Pastrňáka, který v poslední době baví svým působivým hokejem široké hokejové publikum. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč