Přípravu na Světový pohár 2016 s Ruskem Čeští hokejisté úspěšně zvládli. Předvedená hra byla dobrá

Yevgeni Malkin
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
11. 9. 2016

Česká hokejová reprezentace za sebou má přípravný dvojzápas s ruskou Sbornou. Po čtvrtečním zápase v ruském Petrohradu se proti sobě obě reprezentace v rámci přípravy na Světový pohár v hokeji 2016 utkali taktéž včera večer. Oba zápasy nabídli spoustu skvělých momentů a krásný hokej. Čeští reprezentanti se za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět.

V domácím prostředí dominovala Sborná

První přípravný duel česká reprezentace odehrála v ruském Petrohradu. Hra se na začátku zápasu přelévala z jednoho konce kluziště na druhé a první siréna se ozvala pro domácí nečekaně za jejich zády. Michal Kempný uvedl hru svým gólem do ještě většího tempa. Rusové postupem času přidali a po gólech Panarina, Tarasenka a Kučerova se ujali vedení 3:1. Tohle vše se stihlo odehrát v první půlhodině. Na další góly se pak čekalo o něco déle, nicméně v 47. minutě snížil Hanzal. Bohužel jen na chvíli, jelikož o dvě minuty později Rusové už opět vedli o dva góly zásluhou Dadonova. Zápas v samotném konci korigoval Tomáš Plekanec na konečných 4:3.

Tomáš Plekanec doma předvedl svou velikost

Odveta hraná v české O2 aréně nebyla na góly tolik obsáhlá, jako čtvrteční duel. K vidění ale bylo spousta krásných hokejových momentů a to hned od samého úvodu. Začátek nabídl pozvolnou hru. Přiostřovat se začalo postupem času. Největší událostí první třetiny byla menší šarvátka mezi Palátem a Jemelinem. Jakmile se hra přehoupla do druhé části, přišlo strhující tempo. Individuální akci Tomáše Plekance překazil až gólman Varlamov. Poprvé se diváci radovali ve 42. minutě, kdy skóre otevřel Kučerov, a česká reprezentace prohrávala 1:0. O2 aréna si ovšem do konce třetí třetiny také jednou zajásala. 71 vteřin před koncem šťastnou tečí srovnal kapitán Tomáš Plekanec a poslal zápas do prodloužení, v kterém se rozhodlo až v nájezdech. Vítězný nájezd si připsal Aleš Hemský a Česko se tak mohlo radovat z úspěšné odvety.

Reprezentaci čeká zápas v Pittsburghu

Teď už České hokejisty čeká pouze přípravný duel s výběrem Severní Ameriky. Zápas se bude hrát ve středu v Energy Center ve městě Pittsburgh. Poté už bude následovat Světový pohár v hokeji, v kterém se Česko střetne ve skupině A s výběrem Kanady, USA a týmem Evropy.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč