Poklidný zápas s outsiderem. Česko porazilo Bělorusko

Belarus
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
12. 5. 2018

Oproti thrilleru proti Rusům z předchozího dne připomínal páteční souboj na MS v hokeji 2018 s Běloruskem veřejné bruslení na zimním stadionu. Zvláště pak druhá a třetí třetina. Vše zásadní se totiž tentokrát odehrálo v prvním dějství – Šulák, Horák a Řepík svými trefami stanovili skóre 3:0, se kterým se do konce zápasu nepohnulo.

Nestrašila zastavilo podvrtnutí ramenního kloubu

Z první třetiny přitom měli Češi největší obavy. Vždyť ve všech předchozích zápasech se jako první trefil soupeř. Navíc, Bělorusové měli oproti českým reprezentantům den oddychu k dobru. Jenže největší vrásky trenéru Jandačovi přivodil pouze Kitarov při střetu u mantinelu s Nestrašilem. Pro toho zápas ve druhé minutě předčasně skončil. Podle posledních zpráv si přivodil podvrtnutí ramenního kloubu.

 

Skóre otevřel Šulák

Poté se začal na trestné lavici střídat jeden Bělorus za druhým. Přesilovkový gól Libora Šuláka v 9. minutě přišel vlastně relativně pozdě, protože Bělorusko předtím ubránilo mimo jiné i oslabení ve třech.

Poté přišly horké chvíle pro český tým, protože Červenka dostal trest 2+2. Bělorusko si některé šance vypracovalo, ale zakončení postrádalo kvalitu. Slovo si tak vzali čeští útočníci. Nejdříve Plekanec parádní přihrávkou vyzval ke skórování Horáka, potom rovněž pohledně uvolnil Řepíka k samostatnému průniku Červenka. 3:0 po první třetině a spokojený odchod do kabin.

 

Zbytek zápasu odehrán trochu profesorsky

Ve zbytku utkání se český tým až moc zaplétal do technických fines a kombinací. Bělorusko jako by přes vlastní modrou natáhlo vítací červený koberec, přechody do útočného pásma byly pro Čechy snadnou záležitostí. Adept na vyřazení z elitní skupiny navíc nabídl českým reprezentantům další přesilové hry. Jak již ale bylo řečeno, gól do konce zápasu nepadl.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč