Pět výher a konec. Češi s Dánskem nakonec padli po nájezdech

Roman Cervenka
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
16. 5. 2016

Svěřenci kouče Vůjtka nedokázali ani včera porazit neoblíbeného severského soupeře. Dáni měli Českou hru jasně přečtenou a věděli moc dobře, co a jak bránit. Češi, i přes prohru 1:2 po nájezdech, mají postup do čtvrtfinále stále ve svých rukou. Pokud vyhrají zbývající duel se Švýcary zůstanou na čtvrtfinále v Moskvě.

Čeští hráči měli problémy se zakončením, což se jim stalo osudným

Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný. Čeští hokejisté svého soupeře sice jasně přestříleli, ale do vyložené akce se nedostali. V první třetině na dánskou obranu vyzrála pouze dvojice Červenka s Pastrňákem a ke konci Plekanec. Červenka měl před sebou odkrytou bránu, obránce Nielsen však střelu na poslední chvíli zastavil hokejkou. V druhé šanci první periody vychytal Plekance skvělý Dahm. Gól Čechů přišel v 25. minutě. U zrodu akce byl opět Roman Červenka, který trefil břevno a Tomáš Plekanec následný odraz doklepl do prázdné brány a poslal tak Čechy do vedení 1:0. Po první střelené brance jsme mohli vidět několik vyloučení na obou stranách. Svěřenci trenéra Vůjtka hráli skoro celé dvě minuty oslabení pět na tři, Dánové ovšem nedokázali ve dvojnásobné převaze vymyslet gólovou příležitost. Jejich slovo přišlo až v třetí třetině. Český tým měl v závěru s Dány značné problémy a vše se jen potvrdilo v 44.minutě. Útočník Madsen využil přesilovou hru a srovnal stav zápasu na 1:1. Dánové se po vstřelené brance zmohli ještě na několik gólových šancí, Furch naštěstí v základní hrací době žádnou z nich nepustil za svá záda a na řadu tak přišlo prodloužení, v kterém gól nepadl. O vítězi se rozhodovalo až při samostatných nájezdech. Dánové byli v nájezdech stoprocentní, český tým nikoliv, tudíž jsme se museli spokojit s pouhým bodem za prohru po nájezdech 1:2.

Setrvání v Moskvě na MS v hokeji máme pořád ve svých rukou

 

Čeští hokejisté včera poprvé poznali hořkost porážky na letošním světovém šampionátu. Ve skupině i nadále vedeme, a pokud národní tým dokáže v úterý porazit Švýcary, budeme hrát svůj čtvrtfinálový soubor v Moskvě, což je Vůjtkův hlavní cíl. Úterní utkání s reprezentací Švýcarska začíná již v 11:15.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč