Pátý hrací den Mistrovství světa v hokeji 2017

Andris Dzerins
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
10. 5. 2017

MS v hokeji 2017 nabírá na obrátkách, a i včerejší pátý den šampionátu přinesl několik zajímavých duelů. Český tým má po fantastickém obratu s Finy dva dny volna a pozornost fanoušků se tak může soustředit i na další týmy.

Skupina A – Kolín nad Rýnem

Lotyšsko vyšlo z obou svých dosavadních zápasů vítězně a zápas s Itálií měl být také poměrně snadnou záležitostí. Gól Insama, který poslal do vedení Italy již ve čtvrté minutě, ale Lotyše zjevně vykolejil, a i když se vyrovnání dočkali již ve třinácté minutě, vítězný gól vstřelil Džerinš až minutu před koncem. Lotyšsko – Itálie, 2:1. Lotyši tak bez ztráty bodu zatím vévodí tabulce skupiny A, zápasy s favority skupiny je však teprve čekají.

 

Ve večerním utkání se střetli Slováci s Dány a našim sousedům po nevýrazných výkonech v předchozích zápasech šlo nejen o znovuzískání sebevědomí. Slovensko potřebovalo bodovat, aby získalo náskok před Itálií, se kterou bude pravděpodobně válčit o udržení. Dánsko, které díky pořadatelství MS v hokeji 2018 sestoupit nemůže, vstoupilo do zápasu mnohem lépe a po dvou třetinách vedlo 3:0. Slovákům se však povedl comeback podobný tomu českému a dokázali zápas dovést do samostatných nájezdů, ve kterých však neuspěli. Po zisku bodu nad nimi riziko sestupu visí i nadále.

 

Skupina B – Paříž

Proti Slovinsku chtěli hráči Norska ke svým dosavadním třem bodům přidat další a zajistit si tak již v začátku turnaje udržení v elitní skupině. Tento úkol Norové splnili a mohou se tak dokonce začít soustředit na boj o postupové místo. Slovincům Norové mnoho šancí nedali a nakonec zvítězili 5:1.

 

 

Večer se v Paříži střetla domácí Francie, nabuzená po senzačním vítězství nad Finskem, a Švýcarsko. Francouzi dokázali v začátku utkání využít euforie a již ve třetí minutě šli do vedení. Pak ovšem museli dvakrát dotahovat vedení Švýcarů a na konci normální hrací doby svítil na tabuli stav 3:3. Nájezdy ale domácí zvládli a dál mohou snít sen o postupu.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč