Oblíbený soupeř? Ani náhodou, Slováci Čechy na úvod šampionátu potrápili

Slovakia
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
6. 5. 2018

Dva body místo očekávaných tří, zraněná opora Martin Nečas, potíže s produktivitou. Český reprezentační tým na úvod MS v hokeji 2018 počítá řadu ztrát a komplikací. To hlavní ale je, že Česká republika přece jen Slováky zásluhou infarktového konce zápasu přetlačila a odnáší si první vítězství.

Nejdříve udeřil soupeř v přesilovce

Ze 62 vzájemných zápasů 41 vítězství. Čeští hokejisté si tradičně na Slováky věří, ovšem v zápase, který zahájil české vystoupení na mistrovství světa v hokeji v Dánsku, to vidět nebylo. Jen co Michal Krištofič pohotově využil slovenskou přesilovku v šesté minutě, začala řada minut zběsilého, ale neefektivního tlaku na soupeřovu bránu. Čechům nepomohlo ani vyloučení Nagyho na konci třetiny – místo využití přišel trest pro Dmitrije Jaškina.

 

Vytrvalý tlak, jemuž Čiliak podlehl až 10 vteřin před koncem

Pak se přece jen na reprezentaty usmálo štěstí. Na začátku druhé třetiny se ujal bekhendový pokus Dominika Kubalíka. Vyrovnaný stav ale trval jen čtyři minuty, protože pak naši východní sousedé využili přesilovku podruhé. Z gólu se radoval veterán Sekera. A český tlak mohl začít nanovo. Jenže v neprospěch hráčů s lvíčkem na prsou hrála jednak nekvalitní střelba, jednak výborný výkon Marka Čiliaka ve slovenské bráně.

 

Nešťastné zranění mladé komety

Teprve deset vteřin před koncem Slovensko posmutnělo. Přesně do teploměru se brankáři Komety Brno trefil přesně do teploměru jeho klubový spoluhráč Nečas. Talentovaný střelec sice zařídil pro české barvy prodloužení, jenže v něm po nešťastném střetu s Čiliakem narazil hlavou na mantinel. Zatím není jisté, jestli do dalšího průběhu turnaje vůbec nastoupí... Gól Jaškina ve 3. minutě nastavení pak ukončil utkání. Česko – Slovensko 3:2.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč