Na obraně by měl na MS v hokeji 2016 stát celý český tým

Salak_Klesla.JPG
foto: Milan Fencl
13. 4. 2016

Obraná hra patřila vždy k přednostem české reprezentace. Zabezpečená obrana je základ každého úspěšného útoku, a proto potřebuje česká soupiska kvalitní obránce, kterých se po hokejovém světě pohybuje spousta. Vůjtek a jeho kolegové mohou povolat hokejisty z evropských i zámořských lig. Už teď můžeme barvitě uvažovat o možném složení obránců, kteří v českém dresu odehrají mistroství světa v Rusku.

Vybírat se dá i z domácí ligy

I když Česko inkasovalo na minulém MS v hokeji hned 26 branek, obrana především v důležitých situacích dokázala celý tým podržet a dát tak impuls k silným protiútokům a další kombinaci v útočném pásmu. Zkušenosti Petra Čáslavy přinesly do naší hry spoustu klidu a rozvahy, kterou stejně jako minulou sezonu po návratu z KHL přináší do hry prvoligových Pardubic. Zajímavým nováčkem by mohl být také třinecký mladík Milan Doudera, který v nedávném přípravném zápase s Německem pomohl k výhře dvěma asistencemi. Ve stejném zápase se tentokrát gólově prosadil i další obránce ze stejné formace – Jan Rutta, ten momentálně odehrál relativně povedenou sezonu za Chomutov. Jestli se na soupisce někteří z mladých obránců, kteří úspěšně baví fanoušky, na českých stadionech objeví, to se s jistotou dozvíme až před začátkem MS v hokeji 2016, trenér Vůjtek ale jistě výkony obránců v české lize jen tak nepřejde.

Tradiční obrané stálice přiletí ze zahraničí

Ze zaoceánské NHL by mohl v případě nepostupu Philadelphie Flyers do play-off přiletět Radko Gudas, který by si tak v Rusku odbyl premiéru na mistroství světa. Další český mladík Michal Jordán, který už na rozdíl od dříve zmiňovaných českých hokejek hraje za mořem, by si připsal už svou třetí účast na MS v hokeji v řadě. Z KHL by se k týmu mohli připojit hráči jako Jan Kolář, nebo Ondřej Němec. Překvapit by samozřejmě mohla i úplně jiná jména, která budou do seznamu možných účastníků, kteří by mohli podpořit obranu přibývat podle dění v NHL.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč