Lotyši sahali po vítězství! Houževnatý soupeř tropil české reprezentaci potíže

Andris Dzerins
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
8. 5. 2016

Vstup do utkání Čechům vyšel na výbornou. Postupem času ovšem Lotyši svou nudnou hrou uspali náš kádr a ke konci jsme překvapivě museli dohánět jednobrankový deficit. Hlavní postavou zápasu se stal lotyšský gólman Edgar Masalskis. O vítězi rozhodly až nájezdy, v kterých byl díky bohu úspěšnější Vůjtkův výběr. Čechům po dvou hracích dnech patří první místo moskevské skupiny A.  

Masalskis nás svými zákroky málem obral o všechny body!

Nástup mužstva byl skvělý. V čase 3:33 přišel úvodní gól z hole Tomáše Plekance, který hned první střelou Čechů v zápase překonal střelou mezi betony brankáře Masalskise 1:0. Plekanec byl v první třetině opravdu dost vidět. V sedmé minutě přidal trefu číslo dvě. Střelou z bezprostřední blízkosti po skvělé kombinaci využil přesilovou hru 2:0. Za totožného stavu hráči odcházeli do kabin. Druhá třetina začala dohráváním českého oslabení. Lotyši postupem času začali předvádět zlepšený výkon a Čechům dělali čím dál větší potíže. V půlce druhé třetiny měl na hokejce takřka jistý gól Kempný, jenomže Masalskis předvedl perfektní vykopnutí bruslí a nájezd českého útočníka zneškodnil. Lotyši měli více ze hry a necelých pět minut před koncem třetiny snížili na rozdíl jedné branky. Autorem gólu byl zlínský Bukarts 2:1. V závěru třetiny jsme mohli vidět tvrdý zákrok na Kundrátka, za který Kenins vyfasoval trest do konce utkání. Edgar Masalskis v druhé třetině vychytal minimálně tři tutové šance českých hráčů. Na začátku závěrečné třetiny pokračovala přesilová hra českého týmu z pětiminutového trestu Keninse. Třetina třetí však byla v režii českého soupeře. Kašpar zhruba dvanáct minut před koncem zbytečným vyloučením oslabil český tým. V přesilovce Lotyšsko díky dobré střele Girgensonse srovnalo na 2:2. Dvě minuty a devatenáct sekund před koncem základní hrací doby přišel pro české fanoušky infarktový stav. Redlihs pohotovou střelou překonal Francouze a zvrátil svat utkání 2:3. Lotyšsko naštěstí nevedlo dlouho. Čechy gól jakoby probudil, jelikož odpověď přišla hned záhy. Řepík šťastnou tečí překonal dnes skvělého Masalskise a díky bohu poslal zápas do prodloužení 3:3. Prodloužení žádnou větší akci nepřineslo a na řadu tak přišli nájezdy, v kterých padl jediný gól. Kašpar předvedl proslulé zakončení mezi betony a rozhodl o vítězství národního mužstva 4:3.

Češi před sebou mají krátké volno. MS v hokeji 2016 pro ně bude pokračovat zítra

Češi dnes měli s houževnatým soupeřem vydatné problémy. Jakoby hráčům po pátečním těžkém klání s Rusy chyběli síly a minimálně v poslední třetině byl zápas s Ruskem na českých hráčích hodně znát. Nakonec jsme však i díky šťastné teči Michala Řepíka zachránili hektický závěr třetí třetiny a v následném prodloužení zásluhou Lukáše Kašpara získali cenný bod navíc. Po dvou zápasech tak vedeme moskevskou skupiny s pěti body z šesti možných. Reprezentaci teď čeká jednodenní pauza, po které následuje pondělní zápas se Švédy. 

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč