Kteří hráči z NHL posílí český tým na Mistrovství světa v hokeji 2017?

Jakub Voracek
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
11. 4. 2017

Do konce základní části NHL zbývá odehrát již jen několik posledních zápasů a v tajence týmů postupujících do play-off chybí již jen několik posledních volných míst.

Trenéři národních týmů pro Mistrovství světa v hokeji 2017 tak mohou začít s přesvědčováním těch hráčů, kterých se letos boje o Stanley Cup týkat nebudou, aby se před začátkem zasloužené dovolené pokusili ve Francii a Německu vybojovat medaile pro své národní barvy. Josef Jandač není výjimkou.

Objeví se Jakub Voráček i na MS v hokeji 2017? Podle všeho, ano!

Mezi osm elitních týmů Východní konference NHL neproklouzne letos k velkému smutku svých fanoušků a radosti Josefa Jandače Philadelphia Flyers. Volný je totiž Jakub Voráček, který vyjádřil chuť reprezentovat a měl by se stát jedním z tahounů týmu na MS v hokeji 2017. Složitější situace je s jeho spoluhráči, Gudasem a Neuwirthem. Oba dva totiž prodělali v sezoně zranění a existuje tedy nezanedbatelná možnost, že je na turnaj nepustí týmoví lékaři, resp. jejich zaměstnavatel, tedy klub. Kluby NHL navíc v poslední době v tomto ohledu „utahují šrouby“. Na postu brankáře český tým posilu z NHL téměř jistě mít bude. Účast již přislíbil Petr Mrázek z Detroitu, který by se měl objevit už na turnaji v Českých Budějovicích.

Další potenciální hvězdou Jandačova výběru by mohl být Patrik Zacha z New Jersey. Pro něj ale platí to samé, co pro Gudase s Neuwirthem. Stop pro účast na Mistrovství světa v hokeji mu může vystavit zranění, v případě Zachy se navíc jednalo o otřes mozku, na který si hokejový lékaři dávají obzvlášť pozor. Ve velmi podobné situaci je i Radek Faksa z Dallasu. 

Start Paláta na MS v hokeji je méně pravděpodobný

Ondřej Palát z Tampy se se svým týmem ještě pokusí na poslední chvíli proklouznout do play-off. I kdyby se to Bleskům nepovedlo, dá před MS v hokeji pravděpodobně přednost vyjednávání nového kontraktu. Zkušenost by do týmu mohli vnést Radim Vrbata z Arizony nebo Aleš Hemský z Dallasu, jenže u obou lze nalézt důvody, proč se na turnaji pravděpodobně neukážou. Hemský není zcela fit a Radim Vrbata už se startem v reprezentaci nepočítal.

Je více než patrné, že národní tým určitě nebude hvězdami z NHL napěchovaný tak, jak jsme byli ještě před několika lety zvyklí. I to ale může být naše výhoda, když ne pro samotné Mistrovství světa, tak pro tvorbu týmu na nadcházející Olympijské hry, kde příští rok poprvé po mnoha letech nebudou hráči z NHL moci startovat.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč