Kometa jménem Patrik Bartošák. Prosadí se v reprezentaci?

nhl-logo.jpg
foto: NHL
21. 3. 2018

Co se stalo, stalo se. Tři roky starý incident domácího násilí, v jehož hlavní roli se ocitl talentovaný český brankář, je minulostí. Pro Patrika Bartošáka znamenal dvě hlavní věci. Za prvé: zavřel si dveře do NHL (nabízí se myšlenka, že kvůli probíhající kampaní #MeToo to bude na dlouho). A za druhé, v jeho osobě získala hokejová extraliga hodně kvalitního hráče.

Kvůli obvinění z násilí opustil Bartošák Los Angeles Kings

O co v tom incidentu šlo? Bartošák byl v roce 2015, v tu dobu bojující o místo v sestavě Los Angeles Kings, obviněn svojí přítelkyní z násilného chování. Měl jí vyhrožovat zabitím. Pro mladého brankáře to byl pořádný malér. Kalifornský klub moc nectil presumpci neviny – nedávný vítěz Stanley Cupu si nechtěl kazit značku tím, že by ve svých řadách držel potenciálního kriminálníka. Proto došlo k rozvázání smlouvy a Bartošák jel domů. Teprve v Česku jej soudy zprostily viny. Pro rozjezd kariéry za mořem už ale bylo pozdě.

Bartošák v brance nezatrpkl

Kopřivnického rodáka přivítaly ve svých řadách Vítkovice. A Bartošák chytil šanci za pačesy. Stal se oporou, vychytal rekordní sérii devíti výher v řadě a táhne v minulých sezónách podprůměrný tým do play-off. Posledních 6 sezón Vítkovice končily nejlépe ve čtvrtfinále, letos v nich díky skvělým výsledkům mnozí vidí adepty na titul.

Reprezentace volá!

A tak dosáhl Patrik Bartošák na vysokou metu: trenér Jandač jej nominoval do olympijského výběru. Kromě Pchjongčchangu by mohl jet i na mistrovství světa v hokeji. Je samozřejmě otázkou, pustí-li jej do brány osvědčené stálice Furch s Francouzem. Ale kdo ví? Takový Hnilička take odjížděl na OH v Turíně v pozici trojky a nakonec Čechům vychytal postup do bojů o medaile. Bartošák jistě má obrovskou motivaci ukázat na mezinárodní scéně, co dovede…

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč