Kdo si z české extraligy říká o nominaci na MS v hokeji 2017?

Ceska-stridacka.JPG
foto: Milan Fencl
13. 3. 2017

Základní část české nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy je za námi. Známe týmy, které postupují do vyřazovací části i ty, kteří budou bojovat o záchranu. Nás pro dnešek zajímá především tabulka kanadského bodování, neboť se zaměříme na útočníky, kteří mají díky svým výkonům nejblíže k nominaci na blížící se Mistrovství světa v hokeji 2017 v Německu a Francii.

Tipsport extraligu opanovali Bílí Tygři

Základní část Tipsport ligy opanovali opět hráči ještědského celku Bílí Tygři Liberec. Za padesát dva duelů si dokázali připsat, jako jediní, více než sto bodů, respektive zvládli ještě o tři více. Nejlepší trojici doplňují hráči týmů Oceláři Třinec a Sparta Praha. Trio nejlepších má v play-off pochopitelně ambice na samotný titul, o který se poperou se zbývajícími celky letošního play-off. Kdo se play-off ale rozhodně nezúčastní, jsou Dynamo Pardubice. Pardubice s letošní sezónou nemohou být spokojeni stejnak, jako Energie Karlovy Vary, protože skončili na samotném chvostu tabulky a místo o titul budou bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži.

Otevřené dveře na MS v hokeji 2017 má především střelecký král Kubalík

Tabulku kanadského bodování opanoval s 52 body sparťanský Lukáš Pech. Pech patří ke zkušeným hráčům, je mu přes 33 let, a jeho nominace na MS v hokeji 2017 by byla velkým překvapením, nicméně o nominaci si říkají hlavně mladí hráči, kteří Pecha v bodování statně pronásledovali. Tím prvním a největším kandidátem, který má možnost zahrát si na letošním Mistrovství světa v hokeji je plzeňský Dominik Kubalík. Teprve 21letý útočník Plzně skončil v kanadském bodování hned za Pechem a v tabulku střelců dokonce opanoval s 29 přesnými zásahy. Navíc za sebou letos má šest zápasů za reprezentaci, ve kterých si stihl připsat jednu branku a pět asistencí. Dalšími žhavými kandidáty jsou Tomáš Hyka a Petr Holík. Zejména druhý zmíněný má k nominaci hodně blízko. V letošních přípravných zápasech již za českou hokejovou reprezentaci šestkrát nastoupil. Dokázal vstřelit dvě branky a připsat si stejný počet asistencí.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč