Jandač se po MS světa v hokeji 2018 s týmem rozloučí. Jaká byla jeho éra?

ceska-vlajka-s-pukem.jpg
foto: Shutterstock
25. 4. 2018

Národní tým se musí po nadcházejícím mistrovství světa v hokeji v Dánsku začít poohlížet po novém kouči. Devětačtyřicetiletý Josef Jandač totiž v této funkci končí. Reprezentaci trénoval necelé dva roky.

Jandač bude trénovat úspěšný ruský klub

Jak na loňském mistrovství světa v hokeji, tak i na letošní olympiádě skončil národní tým vedený Jandačem pod stupni vítězů, stopku mu v rozhodujícím zápase vystavilo pokaždé Rusko. A právě Rusko je zemí, kam Jandač namíří další kroky. Stane se trenérem klubu Metallurg Magnitogorsk, historicky velmi úspěšnému zástupci KHL.

 

Analýza Jandačových dvou let u národního mužstva

Hodnotit Jandačovu práci u národního týmu je před začátkem turnaje v Dánsku ještě předčasné. Jisté je, že po Růžičkovi a Hadamczikovi stál v čele národního mužstva po delší době muž, který byl respektován většinou hokejistů a není známo, že by měl s některým hráčem osobní problém. Na čas tedy zmizely kdysi tak časté třenice týkající se soupisky mužstva na vrcholové turnaje.

Pozitivem je také objev nových obránců, ze kterých se postupem času stávají mezinárodně uznávané hvězdy – Rutta, Šimek, Jeřábek nebo Kempný.

Na druhou stranu, obrázek hry národního mužstva se proti předchozím érám tolik nezlepšil. A tolik očekávaná medaile nepřišla, i když tu stále je možnost to změnit. Právě na MS v hokeji 2018 v Dánsku.

 

Odcházející kouč navrhl dva možné nástupce

Josef Jandač na tiskové konferenci připustil, že se šéfem českého hokeje debatovali o možných kandidátech na pozici nového trenéra národního týmu. „Pro mne jsou ta jména naprosto jasná – Martin Straka, Libor Zábranský." Zdali se novým koučem skutečně stane některá z těchto extraligových osobností, nebo někdo jiný, to si český fanoušek ještě musí počkat.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč