Jaké BMI mají hráči na MS v hokeji? Nezjišťují si ho. Proč vlastně?

Jakub Voracek
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
2. 4. 2019

Kdo chce zhubnout, ten by měl na samotném začátku zjistit svůj Body Mass Index. Hodnotu, která mu řekne, zda má nadváhu, zda je obézní, nebo je jeho váha optimální. Nutno dodat, že tato hodnota je orientační. Co to znamená?

Že když si ji zkusí vypočíst hokejista na MS v hokeji, může mu ukázat, že by měl se svou váhou něco dělat. Realita je však taková, že daný hokejista má postavu ideální.

Kdo si BMI raději neměří?

Dá se říci, že žádný sportovec. Je to proto, že by mu daná hodnota vyšla enormně vysoká. A to i přesto, že jeho tělo je zcela v pořádku. Potvrzují to i samotní hokejoví lékaři, kteří mají hráče na mistrovství světa v hokeji pod dohledem. Nepočítají jim BMI, ale měří jiné hodnoty, které jim řeknou, zda by měl určitý hráč shodit. Když se podíváme na konkrétní příklad, může nesprávný výpočet vázat k jedněm z našich vyšších hráčů. Mezi ty se řadí Radko Gudas, nebo také David Pastrňák. Dále nelze zapomínat ani na nejtěžší hráče. Kdo váží dlouhodobě nejvíce? Je to Jan Kovář, ale i Jakub Voráček – kterému lze vypočítat hodnotu 26,31. Ta už značí lehkou nadváhu. On ani jiní rozhodně shazovat nemusí. Proč? Na to se podíváme níže, kde si vysvětlíme, proč Body Mass Index není přesný.

Proč BMI kalkulačka ukazuje hráčům na MS v hokeji chybné hodnoty?

Jak je možné, že výpočet není přesný? Je to jednoduché. Tento index byl vytvořený pro běžného člověka. Tomu BMI kalkulačka ukáže správné hodnoty. Takové, které snadno popíšou poměr výšky k váze. U hokejistů je určitá anomálie v tom, že mají tělo samý sval. A svaly logicky váží podstatně více, než tuk. Vypracované tělo hokejisty tedy váží mnohem více, než tělo běžného člověka o stejné výšce. Přesto hokejista rozhodně není tlustý – právě naopak má tělo celkem vyrýsované. A to je důvod, proč je u nich tento výpočet zbytečné realizovat.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč