Euro Hockey Tour: Češi v Plzni zažili gólové žně! První formace se postarala o pět branek

Ceska-stridacka.JPG
foto: Milan Fencl
3. 11. 2016

Česká hokejová reprezentace za sebou má úspěšný vstup do Karjaly. V domácím prostředí, na hokejovém stadionu v Plzni, si v úvodním zápase pohrála se svým Švédským soupeřem poměrněhladce. Čtvrteční zápas, který se odehrával od 18:00, sledovalo bez mála sedm tisíc fanoušků. Nyní se budou hokejisté stěhovat do Finska, kde odehrají zápas proti domácímu výběru.

Úvody z říše snů. Čechům patřili začátky všech tří třetin

Čeští hokejisté předvedli proti Švédsku nevídaný vstup do zápasu. Již po dvaceti devíti vteřinách, se po vyhraném buly domácí mužstvo radovalo ze vstřelené branky. Jakub Jeřábek doklepával velmi přesně střelu Jana Kováře a Česko vedlo 1:0. Švédové na gól zareagovali útočnou hrou a dobrým presingem, nicméněčeská obrana předváděla perfektní defenzivní práci. Po akcích na obou stranách se v desáté minutě rozezněla siréna podruhé a opět za brankou Švédska. Richard Jarůšek se do toho pořádně obul, jel sám na Lassinanttiho a forhendovým blafákem překonal švédského brankáře, 2:0. Před koncem prvního dějství snížil na 2:1 Richard Gynge. Druhá třetina začala ve stylu první. Po čtyřech minutách se po akci Rutta, Kubalík, Radil, radoval poslední zmíněný a navýšil skóre na 3:1. Následně se slova ujali pro změnu Švédi. V 38. minutě předvedl brejk Joel Lundqvist, jenž hravě překonal Dominika Furcha, 3:2. I začátek třetí třetiny patřil hokejovému národnímu týmu České republiky. Ve 41. minutě si mezi puky najel, a z připravené pozice vypálil nechytatelnou ránu Lukáš Radil a Češi vedli opět o dvě branky, 4:2. Čtyřicátá devátá minuta byla v režii kapitána národního týmu. Jan Kovář převzal kotoučblízko branky Tre Kronor a bekhendem zakončil za záda Lassinantta, 5:2. Češi následnětlačili Švédy, ale gól padl na druhé straně. V 53. minutě Patrik Zackrisson tečoval puk do brány a snížil na 5:3. Poslední slovo měli opět domácí. V závěru utkání upravil výsledek na konečných 6:3 premiérovou střelou v reprezentaci do prázdné branky Dominik Kubalík.

Návrat v Plzni vyšel na výbornou. Nyní má reprezentace den volna

Česká republika v Plzni hrála po desíti letech a návrat to byl velkolepý. Utkání plné branek bavilo nejen fanoušky v hledišti, ale také u domácích obrazovek. Takový vstup do Karjaly mnozí fanoušci nepamatují. Další utkání odehraje Česko v sobotu proti domácímu Finsku.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč