Dvojzápas s Ruskem lze hodnotit kladně. Češi předvedli kvalitní a aktivní hru

Michal_Vondrka_RUS.JPG
foto: Milan Fencl
15. 2. 2016

V novém formátu, který byl zaveden v loňském roce, následují po dvou skupinových turnajích v rámci EHT jednotlivé dvojzápasy. Ten první byl pro český výběr ve znamení souboje s Ruskem, s dlouholetým rivalem, se kterým mají Češi spíše horší bilanci. Nicméně v poslední době se jim proti tomuto týmu daří, což předvedli i v prvním hraném duelu.

V prvním duelu rozhodovaly nájezdy, v těch nedostali Rusové šanci

V tom, před domácím publikem, zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, zejména zásluhou střelců branek Krenželoka a Řepíka. Nicméně i ruští střelci byli dvakrát úspěšní (Semin, Telegin) a po základní části duelu bylo skóre 2:2. A jelikož o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišli samostatné nájezdy, v nichž se prosadili Kašpar s Vincourem, zatímco Dominik Furch zůstal stoprocentní a díky tomu připadl bonusový bod právě Čechům.

Druhý duel výběru Vladimíra Vůjtka již nevyšel a Rusové se dostali do vedení 2:0. Na to sice dokázali domácí hokejisté zareagovat dvěma trefami, ale bohužel, ani to na úspěšný výsledek nestačilo. Svěřenci Olegse Znaroksa totiž přidali další dvě úspěšné trefy a převážili tak misky vah na svou stranu v podobě výhry 4:2.

Furch svým výkonem nezklamal

Nicméně i tak lze české hokejisty pochválit. Ti předvedli výborný výkon, ve kterém nechyběla aktivní hra ani bojovnost. Vidět je to i na statistikách obou zápasů, kdy se domácímu výběru podařilo v obou případech vystřelit více jak 30krát.

Navíc, Dominik Furch předvedl své brankařské kvality, kdy zvládl poměrně úspěšně (a to i s pohledem na inkasované góly) odchytat dva těžké zápasy. Jestli si tím ale řekl o místo v sestavě na nadcházející MS v hokeji, které se uskuteční právě v Rusku, zatím není jisté. To stále závisí na spoustě dalších okolnostech.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč