Česku generálka na MS v hokeji 2016 proti Kanadě nevyšla!

David Krejci
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
4. 5. 2016

Český reprezentační tým má po včerejším klání s Kanadou přípravu za sebou. V O2 aréně nedokázal prolomit čekání na gól, a s Kanadou prohrál ve výsledku 0:3. Již dnes čeští hokejisté odlétají do ruské Moskvy, kde odehrají svou základní skupinu. Hned v pátek je čeká těžký duel proti domácí sborné. Kouč Vůjtek na tiskové konferenci po konci utkání sdělil finální soupisku pro mistrovství světa v hokeji.

České prokletí v O2 aréně pokračuje. Kanada si došla pro snadnou výhru

Národní tým ve včerejším zápase nastoupil v pražské 02 aréně k finálnímu přípravnému zápasu proti Kanadě. Do utkání nenastoupili hráči Červenka, Kempný, Kolář, Kašpar a Birner, jenž dostali od trenéra volno. Javorové listy se museli obejít bez kapitána Correyho Perryho. Aktivněji začali čeští hokejisté, góly však stříleli Kanaďané. Jako první se prosadil Ryan O’Reilly, který pohotově tečoval nahození od modré čáry 1:0. Naši soupeři prokazovali svou kvalitu, jejich hra vypadala snadně a uvolněně. V deváté minutě siréna zazněla již podruhé. Matt Duchene se perfektně zorientoval na malém prostoru a přesnou střelou zápěstím prohloubil české trápení 2:0. Největší a bohužel také jediné dvě nadějné příležitosti Čechů měl na svědomí Tomáš Zohorna. Nejprve vybídl skvělou nahrávkou Kousala, ten avšak nebyl u kotouče včas. Zohorna mohl sám skórovat v polovině utkání, ovšem ani on gól z bezprostřední blízky nedal. Po půlhodině hry proběhlo střídání brankářů. Místo Francouze naskočil do brány Dominik Furch, hosté vyměnili Talbota za Pickarda. Kanaďané si zbytek zápasu pohlídali a Čechy k ničemu výraznějšímu nepustili. Naopak v 53. minutě ještě jednou skórovali, když se prosadil kanadský talentovaný mladík McDavid. I přes horší výkon fanoušci vyprovodili své svěřence před odletem do Ruska potleskem.

Vůjtek na pozápasové tiskovce oznámil kádr pro MS v hokeji

Národní tým odlétá do Moskvy v dnešních ranních hodinách. V letadle bude sedět 27 hráčů, česká soupiska na MS v hokeji bude obsahovat zatím jen 25 z nich. Vůjtek prozradil, že v prvním zápase proti Rusům zařadí na soupisku celkově dvaadvacet hráčů, respektive dva gólmany, sedm obránců a třináct útočníků. Zbývajících pět hráčů dopíše, až jak ukáže čas. Čeští hokejisté začínají MS v hokeji v pátek patnáct minut po devatenácté hodině středoevropského času. Své první utkání odehrají proti domácímu výběru ruské sborné. Hned v sobotu budou čelit Lotyšsku. V následujících zápasech základní skupiny se postupně střetnou s reprezentacemi Švédska, Norska, Kazachstánu, Dánska  a skupinu zakončí zápasem proti Švýcarsku.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč