Českou reprezentaci by na MS v hokeji 2016 mohlo posílit hned několik hráčů NHL

Jakub Voracek
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
20. 4. 2016

V zámořské NHL se nám v některých případech začínají rýsovat první postupující z osmifinálového kola play-off. Přinášíme vám čerstvé informace o týmech, které melou z posledního. Hned v několika působí i čeští hráči, a pokud by prošli zdravotní prohlídkou, budou České reprezentaci k dispozici pro MS v hokeji v Rusku. Pokud ovšem obdrží pozvánku od hlavního kouče Vůjtka.

Týmy, které s největším předpokladem skončí v prvním kole play-off 

K první takřka rozhodnuté sérii schyluje mezi Washingtonem Capitals a Philadelphii Flyers. Capitals vedou již 3:0 na zápasy a za daného stavu mají tři matchboly k stvrzení postupu do čtvrtfinále. V posledním venkovním zápase rozdrtili Flyers 6-1 a po vyhrané základní části zatím dominují i ve vyřazovacích bojích. Dalším týmem na postup mezi poslední osmičku je Tampa Bay Lightning, jež v sérii nad Detroitem Red Wings vede 3-1. Tampě v posledním zápase pomohl i český útočník Ondřej Palát, který vstřelil vítěznou branku zápasu. Jasný vítěz se rýsuje i z dvojice St. Louis Blues a Chigaco Blackhaws. Blues loňského vítěze Stanley Cupu v samotných zápasech až tak nepřehrávají, ale v konečném výsledku mají většinou navrch a vedou také 3-1 na zápasy. Palát nebo Mrázek jako posila na MS v hokeji? Ani jedno jméno není vyloučené.  

Možné posily na MS v hokeji 2016 z celků NHL

Nejvíce českých hráčů působí ve Philadelphia Flyers. Za Letce nastupují ofenzivní útočník Jakub Voráček, defenzivní tvrďák Gudas a brankář Michal Neuvirth, jenž v play-off pouze kryje záda parťáku Masonovi. Voráček sice letos nenastřádal tolik bodů jako loni, ale kvalitu naší reprezentace by pochopitelně zvedl. Pořádné vyztužení defenzivních řad by znamenal příjezd Radka Gudase, který i za oceánem budí respekt svou tvrdou hrou. Další možnými posilami z uvedených týmů by mohl být i zmiňovaný Neuvirth nebo detroitský Petr Mrázek (oba brankáři). Pokud bude trenér Vůjtek hledat zkušenosti, zalovit může ve vodách Chicaga, jelikož za Blackhaws nastupuje český ostřílený bek Michal Rozsíval (37 let), který s ostatními hráči dokáže stále držet krok a vyšší věk na sobě nedává znát. Rozsíval pochopitelně ve svém věku již nevyčnívá rychlostí, ale nahrazuje ji bohatými zkušenostmi a perfektním čtením hry. Nechme se překvapit, koho kouč Vůjtek obšťastní pozvánkou na nadcházející MS v hokeji 2016 konané příští měsíc v ruské Moskvě a Petrohradu.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč