Češi v přípravě na MS v hokeji padli. Finům dokázali odpovědět pouze jednou

Fans of Finland
foto: URALSKIY IVAN/Shutterstock
25. 4. 2016

Česká hokejová reprezentace odehrála v sobotu 23. dubna další přípravné utkání na MS v hokeji, řazené do Euro Hockey Tour, ve finské Kouvule proti tamní reprezentaci. Zápas sledovalo přes 5 tisíc fanoušků, kteří v zápase mohli vidět celkově pět branek. Finy nám oplatili čtvrteční prohru a porazili nás 4:1. Duel dostali na starost hlavní rozhodčí Sjöqvist a Harnebring ze Švédska, kterým sekundovali Finové Kiilunen a Nieminen. Trenér Vůjtek zápas hodnotil kladně, další přípravné utkání na mistrovství světa v hokeji se hraje již ve středu.

Češi přišli o možnost triumfu v rámci Euro Hockey Tour

Český reprezentační kádr prohrál s Finy tři ze čtyř utkání a ztratil naději na zisk trofeje pro vítěze Euro Hockey Tour. Reprezentace již totiž nemá šanci předběhnout Švédy, proti kterým odehrají zbývající přípravné utkání v příštím týdnu, respektive ve středu a v pátek, na zimním stadionu hokejového Znojma. Přesto ale trenér Vůjtek hodnotil druhou prohru z šesti přípravných utkání před nadcházejícím MS v hokeji 2016 optimisticky. 

"Finové hráli trošku důrazněji, měli lepší kombinaci než my a myslím si, že byli důraznější v koncovce. My jsme se nedostali k protiakcím, ty jsme nehráli dobře. Jinak jsme stačili bruslařsky i tvrdostí, ale Finové přeci jen byli lepší," hodnotil zápas český trenér Vůjtek.

Finové do odvetného utkání nasadili posily z NHL

V sobotním zápase Finové nastoupili s třemi hráči ze zámořské NHL. Kromě Marcuse Granlunda z Vancouveru do duelu naskočili také Leo Komarov z Toronta a Mikko Rantanen hrající za Colorado Avalanche. Kolem zmiňovaného Granlunda se točila celá hra Finů. Marcus v utkání nasbíral tři body za dvě asistence a gól, a po právu byl vyhlášen hráčem utkání. 

Na MS v hokeji 2016 nepojedou Holík s Urbanem. Nahradí je posily z NHL a KHL

Kouč Vůjtek před odletem z Finska sdělil, že v přípravě na MS v hokeji 2016 nebudou pokračovat útočníci Holík s Urbanem. Zároveň oznámil, že v zápasech proti švédům se nově zapojí další posily ze zámoří. Ofenzivní sílu mužstva posílí Tomáš Plekanec hrající za Montreal Canadiens a reprezentační nováček Jakub Pastrňák hájící Boston Bruins. Na pozvánku přikývli i Tomáš Filippi a Jan Kovář z Magnitogorsku.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč