Češi proti Švédům prohrávali 2:0, pak ale předvedli skvělý obrat!

Roman Cervenka
foto: Iurii Osadchi/Shutterstock.com
9. 5. 2016

Pondělní utkání MS v hokeji mezi výběrem Švédska a českou reprezentací se pro nás ze začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Svěřenci trenéra Vůjtka po nepovedené první třetině ukázali sílu vůle a změnili radikálně předvedenou hru. Švédům naopak jakoby došli síly a dolehl na ně nedělní zápas s Dány. Čeští hokejisté v závěru dokázali otočit průběh utkání a porazit reprezentaci Tří Korunek 2:4.

Hvězdou utkání se po vstřelení rozhodujících branek stal Michal Birner

Švédové do utkání vstoupili lépe. Jako první nás potrestal Robert Rosén, který pohotovou tečí z bezprostřední blízkosti tečoval puk za Francouzova záda a v čase 9:15 poslal Švédy do vedení 1:0. První třetina Čechům nevyšla, což potvrdil ve vlastním oslabení švédský Martin Lundberg, jenž ujel sám a bekhendem navýšil osm sekund před zazněním sirény na 2:0. Trenéři dokázali v šatně české hráče srovnat a po nástupu do druhého dějství jsme mohli sledovat úplně jiný tým. Ze začátku druhé třetiny Švédové ještě dokázali českému náporu odolat. Postupem času ale nátlak z české strany sílil a v 27. minutě Švédové zcela ztratili kontrolu nad utkáním. David Pastrňák dostal skvělou nahrávku před brankoviště, kterou pohotově uklidil do horního růžku a snížil na 2:1. O čtyři minuty později byl stav srovnán 2:2. Excelentní orientaci za jízdy předvedl Jan Kovář. Jeřábkovu střelu výstavní tečí dostal za švédského gólmana. Od srovnávacího gólu švédové absolutně přestali hrát. Češi byli naopak úplně všude. Obrat byl jen otázkou času. Michal Birner v 38. minutě tvrdou střelou při vlastním oslabení nedal Markströmovi šanci a otočil na 2:3. Závěrečná dvacetiminutovka se hrála na obě strany. Švédové už se však na vstřelení vyrovnávacího gólu nezmohli. Michal Birner ale ano. V 55. minutě se po zmatku ve středním pásmu ujal puku a střelou pod horní tyč rozhodl o vítězství Čechů 2:4.

Švédové v závěru zkoušeli pětiminutovou hru bez brankáře

Ihned po vstřelení branky Michala Birnera na 2:4 švédové zareagovali. Per Marts  nechal Markströma okamžitě odvolal z brány. Švédové hráli celých pět minut v početní výhodě šest ku pěti, vyloženou šanci si bohudík nevytvořili. Češi v tabulce skupiny A po zápase poskočili s 8 body zpět na první místo před druhé Rusy, jež mají o dva body méně. Švédové okupují třetí místo s pěti body.

Sdílej článek na Facebooku
Sázejte chytře! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci náročnost další bonusy náročnost bonus na zkoušku minimální vklad
1000 Kč nízká až 3 000 Kč nízká 500 Kč 200 Kč
500 Kč střední až 50 000 Kč nízká - 200 Kč
200 Kč střední až 2 000 Kč nízká - 200 Kč
Návod, jak efektivně sázet a získat KREDIT ZDARMA od sázkových kanceláří!
Chytré sázení! Uplatněte bonusy ZDARMA!
za registraci další bonusy minimální vklad
1000 Kč až 3 000 Kč 200 Kč
500 Kč až 50 000 Kč 200 Kč
200 Kč až 2 000 Kč 200 Kč
až 12 000 Kč 100 Kč